Bill Clinton v černošské síni slávy

Bývalý americký prezident a guvernér Arkansasu byl ve svém domovském státě jako první běloch uveden do černošské síně slávy. Američané afrického původu tak vyjádřili úctu jeho práci a životním postojům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bill Clinton | Foto: Úřad vlády ČR

Clinton, kterého černošská spisovatelka Toni Morrisonová jednou nazvala, "naším prvním černošským prezidentem", je jediným bělochem, kteří byli v desetileté historii černošské síně slávy v Arkansasu, takto oceněni.

Dlužím vám více než dlužíte vy mě, řekl před více než osmi sty přítomnými Bill Clinton a dodal: "Nahlédli jste přes barvu mé kůže, k pravdě v mém srdci".

Muž, který byl osm let prezidentem si nezískal popularitu mezi černými Američany jen tím, že z Bílého domu přenesl svůj úřad do Harlemu, ale i tím, co všechno v dobách, kdy byl v Arkansasu guvernérem, pro černochy udělal.

Kritici bývalého prezidenta však tvrdí, že existuje rozdíl mezi tím, jak je Clinton černochy vnímán a tím, co pro ně skutečně udělal.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme