Prezident Trump se s premiérem Babišem setká v Bílém domě 7. března, potvrdila americká strana

Úřad prezidenta Spojených států potvrdil nadcházející návštěvu předsedy české vlády Andreje Babiše ve Washingtonu. „Prezident Donald Trump a první dáma Melania Trumpová uvítají premiéra Andreje Babiše a paní Moniku Babišovou z České republiky při jejich první oficiální návštěvě Bílého domu 7. března,“ uvedl Bílý dům v prohlášení, zveřejněném ve středu místního času na internetové stránce.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Monika Babišová a premiér Andrej Babiš | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Prezident USA a předseda české vlády budou podle dokumentu jednat o posílení dvoustranných vztahů, o potřebě společně čelit globálním výzvám, včetně problémů kybernetické a energetické bezpečnosti, a o vzájemném obchodu.

Prohlášení připomnělo, že Babišova návštěva se uskuteční u příležitosti 30. výročí sametové revoluce a 20. výročí členství České republiky v Severoatlantické alianci.

O pozvání českého premiéra do Bílého domu informoval Babiše v úterý americký velvyslanec v Česku Stephen King. Podle Babiše je pozvání vyvrcholením vztahů mezi Českou republikou a USA, ministerstvo zahraničí to označilo za úspěch české diplomacie s tím, že o agendě bude ve Washingtonu při své nynější návštěvě jednat šéf diplomacie Tomáš Petříček.

„Jde o úspěch české diplomacie, který jen podtrhuje výbornou úroveň česko-amerických vztahů,“ dodalo ministerstvo.

.@MZV ČR vítá krok americké administrativy v podobě pozvání premiéra ČR do Bílého domu. Jde o úspěch české diplomacie, který jen podtrhuje výbornou úroveň česko-amerických vztahů. Ministr @Tomáš Petříček bude ve Washingtonu jednat o agendě schůzky na nejvyšší úrovni.

17:11 – 20. 02. 2019

7 46

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme