Bílý dům kritický k postojům Izraele

Prezident George Bush je hluboce znepokojen dvěma izraelskými útoky v pásmu Gazy. Bílý dům v této souvislosti kritizoval Izrael. Podle mluvčího Ariho Fleishera, zůstává přes oboustranné násilnosti americký prezident optimistickým ve věci naplňování cestovní mapy pro mír na blízkém východě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílý dům | Foto: Bílý dům

Bushova administrativa zvolila velmi neobvyklý krok, když veřejně kritizovala Izrael. Dokazuje tak nový aktivní přístup Bílého domu k blízkovýchodnímu mírovému úsilí.

V něm chce měřit Palestincům a Izraelcům stejně v posuzování jejich ochoty vzdát se násilí, jako prvního předpokladu postupu vpřed.

Izraelské útoky kritizoval rovněž americký ministr zahraničí Colin Powell který je teď v Latinské Americe. Mluvčí Bílého domu Ari Fleisher zároveň připomněl, v souvislosti s prvním izraelským útokem na člena vedení palestinské organizace Hamas, že toto radikální uskupení je na americkém seznamu organizací podporujících terorismus.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme