Brazílie 4:1 Jižní Korea

Kellyho nahradí ve funkci personálního šéfa Bílého domu Mulvaney. Ve funkci ale bude jen dočasně

Novým personálním šéfem Bílého domu se stane nynější ředitel vládního rozpočtového úřadu Mick Mulvaney. Oznámil to americký prezident Donald Trump. Mulvaney tak nahradí Johna Kellyho, který by měl z tohoto vlivného postu odejít na konci roku.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novým personálním šéfem Bílého domu se stane nynější ředitel vládního rozpočtového úřadu Mick Mulvaney | Foto: Kevin Lamarque | Zdroj: Reuters

Mulvaney bude podle Trumpa jmenován dočasným personálním šéfem Bílého domu. Podle agentury AP zatím není jasné, co to znamená pro délku jeho funkčního období.

Trump o jmenování nového personálního šéfa Bílého domu informoval na svém twitterovém účtu. Upozornil, že Mulvaney v jeho administrativě odvádí vynikající práci. Zároveň poděkoval Kellymu a označil ho za „velkého patriota“.

I am pleased to announce that Mick Mulvaney, Director of the Office of Management & Budget, will be named Acting White House Chief of Staff, replacing General John Kelly, who has served our Country with distinction. Mick has done an outstanding job while in the Administration....

23:18 – 14. 12. 2018

8672 48370

Kelly byl v důležité funkci skoro půldruhého roku, když loni v létě nahradil svého předchůdce Reince Priebuse, který vydržel šest měsíců. O Kellyho plánovaném odchodu z funkce informoval Trump již minulý týden.

....I look forward to working with him in this new capacity as we continue to MAKE AMERICA GREAT AGAIN! John will be staying until the end of the year. He is a GREAT PATRIOT and I want to personally thank him for his service!

23:18 – 14. 12. 2018

5839 36836

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme