Bílý dům neuvažuje o útoku na Pchjongjang

Druhým dnem pokračují ve Washingtonu diplomatické rozhovory Spojených Států, Jižní Koreje a Japonska o dalším postupu vůči Severní Koreji. Prezident George Bush už několikrát zdůraznil, že Spojené Státy nemají v úmyslu zaútočit na Severní Koreu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílý dům | Foto: Bílý dům

Podle severoamerického zpravodaje Českého rozhlasu Miroslava Konvaliny odmítá Bílý dům podepsat pakt o neagresi výměnou za zastavení severokorejského jaderného programu.

Kompromisní návrh, který představila ve Washingtonu Jižní Korea je pro Američany nepřijatelný, protože Spojené Státy se nechtějí zavázat k ničemu dokud Severní Korea jaderný program neopustí.

"Nejde o to, zdali jsme agresivní nebo ne, ale podstatné je, zda se Severní Korea programu vzdá. Když to udělají, je možné všechno," řekli novinářům nejmenované americké zdroje.

Spojené Státy usilují o mírové řešení, ale nechtějí jednat se Severní Koreou přímo. Proto využívají při řešení nukleární krize svých spojenců v regionu.

Zároveň přivítali postup Mezinárodní agentury pro atomovou energii, která dala Severní Koreji ještě jednu možnost urovnat krizi po vyhoštění mezinárodních inspektorů předtím, než předloží problém Radě bezpečnosti OSN.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme