Bílý dům prý neznal rozsah prohřešků poradce Portera. 'Mnozí z nás si měli počínat lépe,' řekl mluvčí

Bílý dům neznal rozsah prohřešků vlivného prezidentského poradce Roba Portera, který rezignoval kvůli obvinění z násilí na svých dvou bývalých manželkách. Ve Washingtonu to ve čtvrtek prohlásil mluvčí Bílého domu Raj Shah. Poradce, který měl na starosti třídění dokumentace směřující k podpisu prezidenta Donalda Trumpa, obvinění popírá, ve středu ale ze služby v Bílém domě odešel.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý prezidentův poradce Rob Porter a americký prezident Donald Trump | Foto: Jonathan Ernst | Zdroj: Reuters

Obě ženy tvrdí, že byly vystaveny fyzickému, citovému i verbálnímu týrání. První Porterova žena Colbie Holdernessová řekla, že ji Porter po dobu jejich pětiletého manželství bil a škrtil.

Bannon odmítl vypovídat před Kongresem. Tvrdí, že mu to doporučil Bílý dům

Číst článek

Její nástupkyně Jennifer Willoughbyová popsala, že ji Porter jednou vyvlekl nahou ze sprchy a křičel na ni. Požádala tehdy o soudní ochranu.

Americká média mezitím zjistila, že Porter neměl bezpečnostní prověrku, přestože předpisy ji pro tento post vyžadují. Trump prý o tom nevěděl a překvapila ho a rozesmutnila i informace o poradcových násilnostech.

Personální šéf Bílého domu John Kelly, Porterův nadřízený, se ho nejprve zastal, později prohlásil, že je jeho chováním šokován.

Shah připustil, že prezidentská kancelář se v Porterově případě příliš nevyznamenala. „Mnozí z nás si měli počínat lépe," řekl mluvčí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme