Bílý dům: Sýrie by se z Libanonu měla stáhnout do května

Syrský prezident Bašar Asad by měl dnes v parlamentu oznámit stažení části syrských vojsk do východního Libanonu, nedaleko syrské hranice. Americký prezident George Bush ale dopředu jakýkoliv "částečný", odchod syrské armády z Libanonu kategoricky odmítnul.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

G. Bush | Foto: Samuel Kubáni

Zároveň vyjádřil spokojenost, že na Sýrii tlačí také další státy regionu, například Saudská Arábie. Prezident Bush při vystoupení v New Jersey vzkázal Damašku, že Bílý dům se nespokojí s žádným částečným řešením.

Pokud Spojené státy a Francie řeknou ,, stáhnout," mají na mysli kompletní stažení. V rozhovoru pro deník New York Post prezident Bush dále řekl, že chce, aby se syrská vojska a příslušníci tajných služeb kompletně stáhli z Libanonu do května.

Muvčí Bílého domu Scot McClelan vysvětlil, že tento termín koresponduje s parlamentními volbami v Libanonu. Chceme se ujistit, že půjde o spravedlivé a svobodné volby bez cizího zásahu, zdůraznil mluvčí Bílého domu.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme