Bílý dům: Sýrie by se z Libanonu měla stáhnout do května

Syrský prezident Bašar Asad by měl dnes v parlamentu oznámit stažení části syrských vojsk do východního Libanonu, nedaleko syrské hranice. Americký prezident George Bush ale dopředu jakýkoliv "částečný", odchod syrské armády z Libanonu kategoricky odmítnul.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

G. Bush | Foto: Samuel Kubáni

Zároveň vyjádřil spokojenost, že na Sýrii tlačí také další státy regionu, například Saudská Arábie. Prezident Bush při vystoupení v New Jersey vzkázal Damašku, že Bílý dům se nespokojí s žádným částečným řešením.

Pokud Spojené státy a Francie řeknou ,, stáhnout," mají na mysli kompletní stažení. V rozhovoru pro deník New York Post prezident Bush dále řekl, že chce, aby se syrská vojska a příslušníci tajných služeb kompletně stáhli z Libanonu do května.

Muvčí Bílého domu Scot McClelan vysvětlil, že tento termín koresponduje s parlamentními volbami v Libanonu. Chceme se ujistit, že půjde o spravedlivé a svobodné volby bez cizího zásahu, zdůraznil mluvčí Bílého domu.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme