Demokraty odmítli další tři zástupci Bílého domu. Nechtějí vypovídat o Trumpově aktivitách na Ukrajině

Další zástupci Bílého domu nevyhoví demokratům ve Sněmovně reprezentantů USA a nebudou před kongresmany vypovídat v kauze, ve které prezident Donald Trump může čelit sesazení. V noci na pondělí o tom informovala agentura Reuters.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Donald Trump v Oválné pracovně | Foto: Leah Millis | Zdroj: Reuters

Předvolání před vyšetřující demokraty odmítli Russ Vought, který je úřadujícím šéfem rozpočtového a správního úřadu Bílého domu, a jeho zástupci Michael Duffey a Brian McCormack.

Nejde o spravedlivý proces, říkají republikáni o impeachmentu. Podle demokratů se bojí pravdy

Číst článek

O uplynulém víkendu informovala americká média, že před kongresmany se tento týden nedostaví ani ministr energetiky Rick Perry. Ten to zdůvodnil tím, že nesouhlasí s uzavřeným slyšením.

Trump čelí vyšetřování kvůli jeho možnému nátlaku na Kyjev, na což upozornil nejmenovaný pracovník amerických zpravodajských služeb. Podle něj Trump ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského vybízel, aby ukrajinská justice začala vyšetřovat Trumpova politického rivala Joea Bidena kvůli působení jeho syna Huntera v ukrajinské energetické firmě.

Trump navíc zablokoval peníze na vojenskou pomoc Ukrajině, čímž se prý snažil Zelenského přinutit ke spolupráci. Trump důrazně obvinění odmítá a demokraty za vyšetřování kritizuje.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme