Bílý dům uvažuje o legalizaci pobytu imigrantům

Bílý dům potvrdil, že uvažuje o legalizaci pobytu milionů ilegálních imigrantů. Podle deníku Washington Times se ve Spojených státech skutečně připravují kroky, které by mohly vést k amnestii milionů lidí, kteří ve Spojených státech bez řádných víz žijí a pracují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílý dům | Foto: Bílý dům

Přezkoumávání americké imigrační politiky potvrdil Bílý dům dva dny poté, kdy ministr pro vnitřní bezpečnost Tom Ridge v Miami na Floridě řekl, že se americké vláda pokusí najít nějaký způsob legalizace pobytu 8-12 milionů lidí přebývajících tam bez řádných dokumentů. Téměř polovina jich přichází do Ameriky legálně, Češi často jako turisté, ale pak se v zemi usadí a začnou tady bez povolení pracovat za často nelidských podmínek. Americká vláda hledá odpovídající, bezpečnější a humánnější imigrační politiku, což ale neznamená, že ti, kteří porušili v Americe zákony dostanou občanství.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme