Bílý dům už nechce odpovídat na dotazy o spolupráci s Ruskem. Přesouvá je na právníka

Bílý dům napříště nebude odpovídat přímo na otázky týkající se vyšetřování údajného ruského vlivu na loňské prezidentské volby v USA. Oznámil to ve Washingtonu prezidentův mluvčí Sean Spicer. Veškeré dotazy budou podle něj směrovány na externího právního poradce Marka Kasowitze.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílý dům

Bílý dům | Foto: Vít Pohanka | Zdroj: Český rozhlas

Spicer řekl, že rozhodnutí se týká všech dotazů týkajících se kontaktů mezi volebním týmem Donalda Trumpa a Rusy, které nyní vyšetřují čtyři kongresové výbory a Federální výbor pro vyšetřování (FBI). Podle agentury AP prezident v Bílém domě kvůli skandálu zřizuje "válečný štáb".

Trumpovi muži: poradce pro komunikaci podal demisi, právníka čeká předvolání a o zetě se zajímá FBI

Číst článek

Senátní výbor pro dohled na tajnými službami si ke slyšení o kauze pozval bývalého šéfa FBI Jamese Comeyho, který má vypovídat zřejmě už příští týden. Comeyho výpověď může být značně výbušná. Podle zpráv amerických médií totiž hodlá potvrdit, že se ho Trump snažil přesvědčit, aby zastavil vyšetřování svého bývalého bezpečnostního poradce Michaela Flynna.

Sám Flynn ve středu oznámil, že předá senátnímu výboru pro zpravodajské služby některé dokumenty požadované při vyšetřování údajného ruského ovlivňování amerických voleb. Flynn, který v únoru rezignoval kvůli nejasným vazbám na Rusko, dříve odmítl v kauze stanout před senátory osobně.

Po senátním výboru ve středu vyzval Flynna oficiálně ke slyšení i obdobný výbor Sněmovny reprezentantů. Spolu s ním se má před členy výboru dostavit i Trumpův osobní právník Michael Cohen.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme