Bílý pochod Krakovem k poctě Jana Pavla II.

Až půl milionu lidí se má dnes sejít v Krakově a uctít památku papeže Jana Pavla II. Tzv. bílý pochod Krakovem má začít odpoledne. Organizují ho studenti prostřednictvím zpráv SMS a internetu. Každý z účastníků si má vzít na sebe něco bílého.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mše v kostele

Mše v kostele | Foto: Jan Rosenauer st.

Akce navazuje na pondělní pochod mlčících, který se zrodil spontánně a zúčastnilo se ho asi 150 tisíc lidí - převážně studentů a jejich pedagogů.

Dnešní pochod opět projde centrem Krakova a zamíří k místům, kde pobýval papež Jan Pavel II. Mnoho lidí teď dostává SMS zprávy, aby o 21 hodině vytvořili na ulicích měst po celém Polsku lidský řetěz - tato akce by měla trvat až do 21 hodiny 37 minut, kdy papež zemřel.

Mezitím se do Itálie se vydávají statisíce polských poutníků. Jak jsou na cestu vybavení - o tom informuje náš varšavský zpravodaj Martin Dorazín.

Poláci odjíždějí všemi dostupnými dopravními prostředky, indiciálně i ve skupinách. Na cestu se vydaly celé farnosti, školní třídy a oddíly polských skautů. Ti počítají s tím, že cesta potrvá dlouho a v Římě budou nocovat pod širým nebem.

"S sebou si bereme pivo, čaj, spacáky, karimatky a trochu jídla, modlitební knížky a samozřejmě doklady," říká polská skautka na nádraží ve Varšavě.

"Myslím si, že hlavně bychom si měli zjistit, jaké bude v Římě počasí," říká jiný polský poutník, čekám, že tam bude teplo, takže si s sebou beru hlavně nápoje a slyšel jsem, že si máme vzít i krémy na opalování, kdyby slunce pálilo.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme