Bílý pochod Krakovem k poctě Jana Pavla II.

Až půl milionu lidí se má dnes sejít v Krakově a uctít památku papeže Jana Pavla II. Tzv. bílý pochod Krakovem má začít odpoledne. Organizují ho studenti prostřednictvím zpráv SMS a internetu. Každý z účastníků si má vzít na sebe něco bílého.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mše v kostele | Foto: Jan Rosenauer st.

Akce navazuje na pondělní pochod mlčících, který se zrodil spontánně a zúčastnilo se ho asi 150 tisíc lidí - převážně studentů a jejich pedagogů.

Dnešní pochod opět projde centrem Krakova a zamíří k místům, kde pobýval papež Jan Pavel II. Mnoho lidí teď dostává SMS zprávy, aby o 21 hodině vytvořili na ulicích měst po celém Polsku lidský řetěz - tato akce by měla trvat až do 21 hodiny 37 minut, kdy papež zemřel.

Mezitím se do Itálie se vydávají statisíce polských poutníků. Jak jsou na cestu vybavení - o tom informuje náš varšavský zpravodaj Martin Dorazín.

Poláci odjíždějí všemi dostupnými dopravními prostředky, indiciálně i ve skupinách. Na cestu se vydaly celé farnosti, školní třídy a oddíly polských skautů. Ti počítají s tím, že cesta potrvá dlouho a v Římě budou nocovat pod širým nebem.

"S sebou si bereme pivo, čaj, spacáky, karimatky a trochu jídla, modlitební knížky a samozřejmě doklady," říká polská skautka na nádraží ve Varšavě.

"Myslím si, že hlavně bychom si měli zjistit, jaké bude v Římě počasí," říká jiný polský poutník, čekám, že tam bude teplo, takže si s sebou beru hlavně nápoje a slyšel jsem, že si máme vzít i krémy na opalování, kdyby slunce pálilo.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme