Birminghamské letiště bude po nehodě znovu otevřeno

V odpoledních hodinách by mělo být znovu otevřeno letiště středoanglického města Birmingham. Vyšetřovatelé ho včera uzavřeli poté, co na něm krátce po poledni havarovalo malé letadlo s pěti Američany na palubě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dopravní letadlo

Více než 200 pravidelných letů do Birminghamu bylo přesměrováno do Manchesteru, Coventry a jiných anglických letišť, zatímco vyšetřovatelé pročesávali celou noc důkladně osvětlenou letištní plochu po uhašení požáru na havarovaném tryskovém letadle Canadair Challenger, které se rozpadlo na několik kusů s hlavním trupem obráceným na záda. V troskách letadla zahynulo všech 5 Američanů na palubě, z nich tři piloti a dva prominentní pracovníci obří firmy AGCO, která vlastní mezi jiným továrnu na traktory Mussy Ferghuson. Letadlo mělo letět na Floridu a dále do státu Georgia. Očití svědkové hlásili výbuch brzy po startu. Z trosek letadla byla vyproštěna černá skříňka, která by měla osvětlit příčinu havárie, o níž zatím kolují jen dohady.

Markéta Kaclová, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme