Birminghamské letiště bude po nehodě znovu otevřeno

V odpoledních hodinách by mělo být znovu otevřeno letiště středoanglického města Birmingham. Vyšetřovatelé ho včera uzavřeli poté, co na něm krátce po poledni havarovalo malé letadlo s pěti Američany na palubě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dopravní letadlo

Více než 200 pravidelných letů do Birminghamu bylo přesměrováno do Manchesteru, Coventry a jiných anglických letišť, zatímco vyšetřovatelé pročesávali celou noc důkladně osvětlenou letištní plochu po uhašení požáru na havarovaném tryskovém letadle Canadair Challenger, které se rozpadlo na několik kusů s hlavním trupem obráceným na záda. V troskách letadla zahynulo všech 5 Američanů na palubě, z nich tři piloti a dva prominentní pracovníci obří firmy AGCO, která vlastní mezi jiným továrnu na traktory Mussy Ferghuson. Letadlo mělo letět na Floridu a dále do státu Georgia. Očití svědkové hlásili výbuch brzy po startu. Z trosek letadla byla vyproštěna černá skříňka, která by měla osvětlit příčinu havárie, o níž zatím kolují jen dohady.

Markéta Kaclová, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme