Blair: Hrozba teroristických útoků je vážná

Hrozba útoků plánovaných teroristickou sítí Al-Káida je podle britského premiéra Tonyho Blaira "reálná a vážná". U vedl to v rozhovoru pro dnešní list Mirror. Jeho výroky následují poté, co britská policie zatkla tři muže, které obvinila z přípravy teroristických akcí. Vláda však popřela včerejší zprávy listu Sunday Times, že muži zatčení 9. listopadu připravovali chemický útok na londýnské metro. "Al-Káida se bezpochyby snaží plánovat atentáty prakticky v každé zemi, jak jsme to viděli na Bali. Ano, je tu reálná a vážná hrozba," řekl Blair.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský premiér Tony Blair | Foto: 10 Downing Street

Musíme udělat vše pro to, abychom jí zabránili a přitom umožnili lidem žít normální život, uvedl britský premiér. Odmítl se však vyjádřit blíž o zpravodajských informacích, jež má jeho vláda k dispozici. Hrozba je tu stále, dodal nicméně. "Chtějí samozřejmě zmasakrovat co nejvíce lidí a udělají vše, aby se jim to podařilo," řekl Blair, podle něhož má Al-Káida stále dost zdrojů k provedení útoku.

Markéta Kaclová, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme