Blair potvrdil odhodlání dosáhnout dohody o rozpočtu EU

Po dvoudenních jednáních v Londýně s ministerskými předsedy členských zemí Evropské unie o rozpočtu uspořádal britský premiér Tony Blair tiskovou konferenci v Downing Street.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tony Blair | Foto: ČTK/AP

Premiér zopakoval, že Británie má zájem na dosažení dohody ještě před ukončením jejího půlročního předsednictví v Unii. Proto nabízí zvýšení svého příspěvku do rozpočtu výměnou za omezení rozvojové pomoci novým členským zemím.

Premiér Tony Blair jednal také s předsedou Evropské komise Jose Manuelem Barosem, který po odchodu z Downing Street řekl, že nyní posuzuje vyhlídky pozitivněji, protože ví o nových návrzích, které budou teprve předloženy.

Podobně se vyjádřil i irský premiér Bertie Ahern, podle něhož odpovědnost za dohodu spočívá na bedrech všech, nejen předsednické země.

Tony Blair na své tiskové konferenci řekl, že prostor pro manévrování je omezený, úkol není snadný, nicméně existuje vůle dohody dosáhnout, což pozorovatelé považují za náznak nadcházejícího kompromisu.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme