Blair představil hlavní priority britského předsednictví Unie

Premiér Tony Blair v Londýně zveřejnil hlavní priority půlročního britského předsednictví Evropské unie, které začalo právě dnes. Patří mezi ně například otázka společného evropského rozpočtu na léta 2007 až 2013 a ekonomické reformy. O hlavních cílech Unie v příštích šesti měsících mluvil také s předsedou Evropské komise José Manuelem Barrosem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tony Blair | Zdroj: ČTK

Britský premiér oznámil, že na podzim bude v Británii neformální summit představitelů Evropské unie. Podle Tonyho Blaira je zapotřebí, aby představitelé členských zemí zevrubně prodiskutovali otázku, jak spojit soutěživou ekonomiku se sociální péčí. Premiér dal najevo, že program bude nabitý : debata o budoucím zaměření Unie, diskuse o budoucím financování, další kroky při rozšiřování Unie a mezi dalšími iniciativami zmínil Blízký východ.

Barroso po rozhovoru s Tony Blairem řekl, že věří v úspěch britského předsednictví. "Cíle a priority, které si premiér Blair na příštích šest měsíců předsednictví Velké Británie stanovil, jsou Evropské komisi blízké. Při snaze o jejich vyplnění proto může počítat s naší podporou. Mluvím o otázkách jako je například rozpočet do roku 2013, nebo ekonomické reformy," vyjádřil se Barroso.

Milan Kocourek, Petra Steinerová, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme