Blair pro novou rezoluci OSN k Iráku

Britský premiér Tony Blair jedná o situaci v Iráku s americkým prezidentem Georgem Bushem. Cestou do Washingtonu se zastavil v New Yorku, kde jednal s generálním tajemníkem OSN Kofim Annanem. Prohlásil potom, že současná situace v Iráku si vyžaduje přijetí nové rezoluce ještě před červnovým předáním moci Iráčanům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tony Blair a Kofi Annan | Foto: EPA

Po setkání s generálním tajemníkem Annanem britský premiér řekl, že okolnosti v Iráku si vyžadují novou rezoluci OSN ještě před červnovým předáním moci Iráčanům. Podle názoru bývalého britského ministra zahraničí Robina Cooka by měl Tony Blair dát prezidentu Bushovi jasně najevo, že v Iráku prosazuje špatnou politiku.

Pokud jde o účast Spojených národů v Iráku, Robin Cook řekl: "Myslel jsem si, že Spojené národy měly být v Iráku od samého začátku, a kdyby tam byly, tak bychom předešli některým potížím, které tam dnes máme," uvedl Cook a vyjádřil naději, že bude schválena nová rezoluce o širší účasti OSN v Iráku.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme