Blair prý povolil rozmístění amerických raket v Británii

Premiér Tony Blair tajně přistoupil na to, aby Spojené státy rozmístily na britském území mezikontinentální rakety. Mělo by jít o součást systému americké protiraketové obrany. Píše to list The Independent on Sunday.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

test antiraket | Foto: Kwai Web

Podle nedělního listu Independent on Sunday dal premiér Tony Blair letos v květnu v zásadě souhlas s rozmístěním zatím neznámého počtu amerických mezikontinentálních raket na základně královského letectva Fylingdales v severoanglickém hrabství North Yorkshire. List poznamenává, že tento program by představoval nejvýznamnější americkou vojenskou přítomnost v Británii od odsunu střel cruise před třinácti lety.

Premiér sám a ministr obrany Geoff Hoon se podle listu odmítají vyjádřit, do jaké míry je Británie ochotna se na programu zvaném "Syn hvězdných válek" podílet. Nicméně podle Tonyho Blaira není Británie zdaleka jedinou účastnickou zemí mimo Spojené státy - ochotu podílet se na tomto programu dalo najevo například několik východoevropských zemí.

Milan Kocourek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme