Blair se sešel se zástupci muslimské komunity

Velká Británie dá na boj s terorismem dodatečných 20 milionů liber. Polovinu těchto peněz dostane fond pro pozůstalé po obětech atentátů v Londýně. Oznámil to ministr financí Gordon Brown s tím, že pro příští rok vyčlenila Británie na boj s terorismem celkem 450 milionů liber.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tony Blair | Zdroj: ČTK

V Londýně se dnes také sešel premiér Tony Blair se zástupci muslimské komunity. Jak dodává jeden z nich, poslanec za Labouristickou stranu Šahíb Malik, účastníci jednání se shodli na tom, že se muslimové musí do boje proti terorismu více zapojit.

"Musíme více spolupracovat s policií a bezpečnostními složkami. Také mluvit o problematice extremismu uvnitř naší komunity. Je nutné na sebe vzít odpovědnost. Komunita muslimů v Británii nemůže zůstat v izolaci. Budeme velice úzce spolupracovat s ostatními, abychom se pokusili zabránit tomu, že se v budoucnu stane něco podobného, čeho jsme byli svědky před týdnem a půl," řekl poslanec.

Pákistán zadržel 25 islámských radikálů kvůli jejich možnému napojení na pachatele teroristických útoků v Londýně. Členové bezpečnostních složek země je zatkli v provincii Paňdžáb a v současnosti je vyslýchají. Mezi zadrženými jsou členové zákonem zakázaných islámských skupin.

Petra Steinerová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme