Blair se sešel se zástupci muslimské komunity

Velká Británie dá na boj s terorismem dodatečných 20 milionů liber. Polovinu těchto peněz dostane fond pro pozůstalé po obětech atentátů v Londýně. Oznámil to ministr financí Gordon Brown s tím, že pro příští rok vyčlenila Británie na boj s terorismem celkem 450 milionů liber.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tony Blair | Foto: ČTK

V Londýně se dnes také sešel premiér Tony Blair se zástupci muslimské komunity. Jak dodává jeden z nich, poslanec za Labouristickou stranu Šahíb Malik, účastníci jednání se shodli na tom, že se muslimové musí do boje proti terorismu více zapojit.

"Musíme více spolupracovat s policií a bezpečnostními složkami. Také mluvit o problematice extremismu uvnitř naší komunity. Je nutné na sebe vzít odpovědnost. Komunita muslimů v Británii nemůže zůstat v izolaci. Budeme velice úzce spolupracovat s ostatními, abychom se pokusili zabránit tomu, že se v budoucnu stane něco podobného, čeho jsme byli svědky před týdnem a půl," řekl poslanec.

Pákistán zadržel 25 islámských radikálů kvůli jejich možnému napojení na pachatele teroristických útoků v Londýně. Členové bezpečnostních složek země je zatkli v provincii Paňdžáb a v současnosti je vyslýchají. Mezi zadrženými jsou členové zákonem zakázaných islámských skupin.

Petra Steinerová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme