Počet obětí kvůli útoku u Moskvy stoupl na 133. Bezpečnostní složky zadržely jedenáct lidí

Ředitel ruské tajné služby FSB Alexandr Bortnikov informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o zadržení jedenácti lidí, včetně čtyř přímých podezřelých z účasti na pátečním teroristickém útoku, oznámil v sobotu Kreml. Útok v koncertním sále v Krasnogorsku u Moskvy si podle posledních informací vyžádal nejméně 133 obětí a 147 zraněných..

Aktualizováno Moskva (Aktualizováno: 12:33 23. 3. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na místo konání koncertu Crocus City Hall po pátečním smrtícím útoku v Moskevské oblasti v Rusku, 23. března 2024

Pohled na místo konání koncertu Crocus City Hall po pátečním smrtícím útoku v Moskevské oblasti v Rusku, 23. března 2024 | Foto: Yulia Morozova | Zdroj: Reuters

Kreml ve vyjádření, ze kterého citovaly ruské tiskové agentury, označil zadržené podezřelé za „teroristy, bezprostředně se podílející na útoku“. Bezpečnostní složky dál pátrají s cílem odhalit základnu skupiny.

Dříve jeden z ruských poslanců informoval o zadržení dvou osob podezřelých z pátečního útoku. Podle Alexandra Chinštejna, šéfa jednoho z výborů dolní komory ruského parlamentu, zastavili příslušníci ruských bezpečnostních sil v Brjanské oblasti na západě Ruska s použitím střelby bílý automobil, po kterém bylo v souvislosti s pátečními událostmi vyhlášeno pátrání.

V koncertní síni v ruském Krasnogorsku stříleli čtyři útočníci. Budova hoří, nejméně 115 lidí zemřelo

Číst článek

Jeden muž byl zadržen na místě, druhý později, po ostatních pasažérech se dál pátrá. V autě byla nalezena pistole, zásobník k útočné pušce a cestovní pasy občanů Tádžikistánu, uvedl podle TASS Chinštejn.

„Podle předběžných informací vůz Renault, v kterém se přemisťovali podezřelí, byl v noci objeven u vesnice Chacuň v Brjanské oblasti. Vůz nezastavil, jak požadovali strážci zákona, a pokoušel se ujet,“ vylíčil Chinštejn na sociální síti. Dodal, že policisté při pronásledování použili zbraně a auto se převrátilo.

„Jeden terorista byl zadržen na místě, ostatní se ukryli v lese. V důsledku pátrání byl přibližně ve 3.50 (asi 01.50 SEČ) objeven a zadržen druhý podezřelý. Pátrání po ostatních pokračuje. K operaci se připojily všechny bezpečnostní úřady,“ dodal.

Útok v Krasnogorsku si podle předběžných informací vyžádal nejméně 115 mrtvých a přes stovku raněných, z nichž někteří jsou v kritickém stavu. K odpovědnosti se přihlásila teroristická organizace Islámský stát. Šlo o nejkrvavější teroristický útok Rusku v posledních letech.

Šéfredaktorka ruské prokremelské televizní stanice RT Margarita Simonjanová dříve uvedla, že mrtvých je už 143. Úřady dosud tento údaj nepotvrdily.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme