Exploze v londýnském metru zranila 22 lidí. Mayová vyhlásila nejvyšší stupeň ohrožení

Policie okolí stanice Parsons Green zcela uzavřela. | Zdroj: Reuters

Ve vlaku londýnského metra došlo v pátek ráno k explozi, která zranila 22 lidí. Britská policie oznámila, že jde o teroristický čin. Incident se odehrál ve stanici Parsons Green v západním Londýně. Někteří cestující mají popálené obličeje, napsala londýnská verze deníku Metro. K incidentu se přihlásil takzvaný Islámský stát. Británie pak zvýšila stupeň ohrožení terorismem na nejvyšší úroveň. Oznámila to večer premiérka Theresa Mayová.

Londýn (Aktualizováno: 21:44 15. 9. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

K události došlo v pátek, přibližně v 8.25 ráno. V jednom z vozů soupravy metra vybuchla improvizovaná nálož. Podle listu The Daily Telegraph bylo také zřejmě několik lidí poraněno v tlačenici, když dav v panice utíkal z místa neštěstí.

                                 Článek pokračuje pod online reportáží...

Na snímcích možného zdroje exploze je vidět, že z podezřelé tašky na podlaze vagonu trčí dráty. Krátce po příjezdu protiteroristického týmu na místo činu britská policie incident označila jako teroristický čin, oznámila agentura Reuters.

Podle policistů ale zatím nelze určit přesnou příčinu výbuchu. O případu je průběžně informována premiérka Theresa Mayová.

Mayová řekla, že výbušné zařízení v londýnském metru mělo způsobit "enormní škody". Oficiální stupeň ohrožení terorismem zůstává podle ní zatím na druhém nejvyšším stupni.

"V myšlenkách jsem se zraněnými z (stanice) Parsons Green a se členy zásahových týmů, kteří opět reagují rychle a statečně na pravděpodobný teroristický incident," prohlásila premiérka.

Při neštěstí bylo podle londýnské zdravotní pohotovostní služby zraněno 22 osob, nikdo z raněných ale není v ohrožení života.

Televize Sky News s odvoláním na své zdroje odpoledne uvedla, že britské bezpečnostní složky identifikovaly podezřelou osobu spojenou s pátečním výbuchem. Totožnost podezřelého měla být zjištěna na základě vyhodnocení záběrů z bezpečnostních kamer.

Parsons Green byla evakuována a uzavřena. Úřady na místo vyslaly 50 hasičů a velký počet policistů, informoval list Evening Standard. Kvůli incidentu také přestala jezdit linka mezi stanicemi Earls Court a Wimbledon.

Británií letos otřásly čtyři útoky připisované teroristům a v zemi panují zpřísněná bezpečnostní opatření.

Parsons Green je stanice metra, která se nachází ve druhé zóně na zelené lince District na jihozápadě Londýna. Nejbližšími zastávkami jsou Fulham Broadway a Putney Bridge.

dbr, pla, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme