Na Mallorce zahynuli po pádu budovy restaurace nejméně tři lidé, dalších šestnáct se zranilo

Po zřícení části budovy přímořské restaurace ve městě Palma na španělském ostrově Mallorca ve čtvrtek večer zemřeli nejméně čtyři lidé, dalších 16 bylo zraněno. Většina lidí postižených částečným zřícením budovy přímořské restaurace v letovisku Playa de Palma na španělském ostrově Mallorca jsou cizinci a turisté. Podle stanice BBC to místním médiím řekl šéf hasičů Eder García. Podle českého ministerstva zahraničí mezi oběťmi nejsou čeští občané.

Aktualizováno Palma (Aktualizováno: 8:06 24. 5. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Španělští hasiči pracují na vyklízení vyhořelého domu ve Valencii

Po zřícení části budovy přímořské restaurace ve městě Palma na španělském ostrově Mallorca ve čtvrtek večer zemřeli nejméně čtyři lidé (ilustrační foto) | Foto: Eva Manez | Zdroj: Reuters

Podle španělských médií se kolem 20.00 zřítila terasa dvoupatrové restaurace Medusa Beach Club, která se nachází na pobřežní promenádě letoviska Playa de Palma, které leží u hlavního města ostrova Palma.

Na Mallorce se srazila helikoptéra s letounem. Úřady hlásí pět obětí, jednou z nich má být dítě

Číst článek

Příčina neštěstí se vyšetřuje, ale podle mluvčího místní policie se terasa mohla zřítit kvůli tomu, že byla přetížena. Podle BBC se lidé propadli do prostoru, kde byli zákazníci a pracovníci restaurace.

Záchranáři poté prohledávali trosky, neboť panovaly obavy, že v nich mohli uváznout další lidé. Úřady proto vyzvaly všechny v okolí, aby zachovali ticho, aby záchranáři mohli slyšet případné volání přeživších.

„Podle informace našeho honorárního konzulátu Palma de Mallorca by mezi oběťmi neměli být občané ČR,“ sdělil v pátek mluvčí českého ministerstva zahraničí Daniel Drake.

Vážně zraněno bylo podle agentury Reuters 16 lidí, místní média původně informovala až o 27 zraněných. Na místo vyrazili kromě zdravotnických záchranářů, policistů a hasičů také psychologové.

Španělský premiér Pedro Sánchez vyjádřil soustrast rodinám obětí a popřál brzké uzdravení zraněným. Vláda je podle něj připravena vyslat místním úřadům potřebnou pomoc.

Mallorca je největším z Baleárských ostrovů, které se nacházejí ve Středozemním moři. Patří mezi oblíbené turistické destinace, jen loni ji podle BBC navštívilo více než 17 milionů lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme