Záplavy, laviny bahna, poničené domy a silnice. Silné bouřky v Rakousku odřízly od světa na 250 lidí

Silné bouřky odřízly od okolí tři stovky lidí v rakouském Glemmtalu. Počasí způsobilo záplavy a laviny bahna, informovala místní média. Rozvodněná řeka Saalach tam také poničila několik desítek metrů hlavní silnice. Rakousko tvrdí, že během následujících hodin se ale vše vrátí do běžného provozu.

Glemmtal (Rakousko) (Aktualizováno: 17:24 24. 8. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Původně se uvažovalo o evakuaci místních obyvatel, nutná ale nakonec nebude. „Těm 200 až 300 osobám nehrozí žádné nebezpečí. A během dne nám uvolní silnici,“ řekla v pátek dopoledne zástupkyně příslušného okresu Zell am See Monika Voglová. Také nasazení armády podle ní nebude nutné.

VIDEO: Řeka zčernala, bahno létalo vzduchem. Švýcarskou vesnicí se prohnala blesková povodeň

Číst článek

„Silničáři nyní pracují na zajištění zbylého jízdního pruhu,“ řekl podle APA Manfred Pongruber z místního úřadu pro pomoc při katastrofách. Silnice má být na půl hodiny otevřena, aby mohli být obslouženi lidé, kteří uvázli v údolí. Více než polovinu jich tvoří turisté. Přes noc má zůstat silnice uzavřená a o víkendu by měla být zpřístupňována po hodinách.

Obce v okolí Salcburku měli kvůli počastí také problémy s dodávkami vody a platilo v nich varování před nebezpečím, nikomu se ale nic nestalo. Přesto bouřky způsobily řadu škod. V postižených obcích bylo zatopeno několik sklepů a zřítilo se několik zdí. Na odklízení následků řádění živlu se ve všech třech obcích podílí i těžká technika.

Pro obyvatele obcí Maishofen, Viehhofen a Saalbach-Hinterglemm platilo varování před velkým nebezpečím. Nebyli však hlášeni žádní nezvěstní, ani zranění. Částečně byly přerušeny i dodávky pitné vody, ale mezitím byly znovu obnoveny.

Pavlína Nečásková, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme