Blix: Irák chce s inspektory spolupracovat

Irák podle šéfa zbrojních inspektorů OSN Hanse Blixe potvrdil, že je připraven splnit ustanovení rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Hans Blix také znovu prohlásil, že Irák chce s jeho misí plně spolupracovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zbrojní inspektoři | Foto: ČTK/AP

Jak uvádí blízkovýchodní zpravodaj Radiožurnálu Jaromír Janev, vedoucí týmu inspektorů OSN se kladně vyjádřil také o dosavadních jednáních s iráckými představiteli o zajištění inspekcí. Podle Blixe by vlastní práce inspektorů mohla začít v nejbližších dnech, až budou připraveny jejich kanceláře jak v Iráku samotném, tak na Kypru, kde bude záložní stanoviště mise. Právě na Kypr dnes šéf inspektorů z irácké metropole Bagdádu přicestoval.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Janev: Blix spokojen s přístupem Iráku

Samotné prověřování v terénu, které má odpovědět na otázku, zda Irák vlastní zbraně hromadného ničení, má oficiálně začít za týden. Inspekce mají obrovský rozsah a budou se týkat více než jednoho tisíce iráckých objektů. Rada bezpečnosti OSN má být informována o prvních výsledcích šetření 8. prosince.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme