Blíží se humanitární krize, tvrdí o stavu na řecko-makedonské hranici zástupce OSN

Evropští politici usilovně hledají cestu ke zmírnění migrační krize. Budou se jí věnovat také v pondělí na summitu Evropské unie a Turecka. Právě z této země stále připlouvají k řeckým ostrovům další utečenci. V cestě z Řecka jim ale brání uzavřená hranice s Makedonií. Tamní policie pustí do země jen méně než 300 lidí denně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Uprchlíci čekají v táboře na řecko-makedonském pomezí, zda se dostanou za hranice | Foto: Tea Veseláková | Zdroj: Český rozhlas

V uprchlickém táboře na řecko-makedonské hranici se tísní už na 12 tisíc lidí. Babar Baloch z Úřadu vysokého komisaře OSN čeká, že jich bude dál přibývat.

„Blížíme se k humanitární krizi. Situace je neudržitelná a Evropská unie by měla Řecku pomoct s budováním dalších center," upozornil.

Řecku sice chybí kapacity, ale například menší tábor, vzdálený jen 20 kilometrů od hraničního přechodu, zůstává skoro prázdný. Utečenci se stahují k hranicím v naději, že je Makedonie brzy otevře.

Opatření pro zvládnutí migrační krize | Foto: Český rozhlas

Tea Veseláková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme