Blízkovýchodní bilance: už 105 mrtvých

Izraelská armáda při dnešních střetech ve městě Hebron na západním břehu Jordánu zastřelila jednoho palestinského demonstranta a padesát dalších zranila. Podle agentury AFP střelili demonstranta do břicha izraelští vojáci, když zahájili palbu na skupinu palestinských demonstrantů, kteří se přiblížili k enklávě, kde žije několik set židovských obyvatel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejprudší potyčky se odehrávají v Betlémě na jihu západního břehu, kde se strhla přestřelka mezi palestinskými civilisty a izraelskými vojáky rozmístěnými kolem Rachelina hrobu, židovského svatého místa v centru města. Palestinci na vojáky zaútočili kamením a prázdnými lahvemi, izraelští vojáci odpověděli střelbou. Střety pokračují také v Ramalláhu a v oblasti Džanínu. V Jeruzalémě izraelští vojáci rozprášili za pomoci obušků skupinu mladých Palestinců, které rozzuřil zákaz vstupu na Chrámovou horu a zaútočili na vojáky kamením.

Podle poslední bilance agentury AFP si střety mezi Izraelci a Palestinci od 28. září vyžádaly už 105 mrtvých, většinou Palestinců a izraelských Arabů, a více než 2000 zraněných. Nepokoje vypukly poté, co šéf izraelské opoziční pravicové strany Likud Ariel Šaron navštívil jeruzalémskou Chrámovou horu, na které jsou místa svatá muslimům i židům. To Palestinci označili za provokaci.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme