Blízkovýchodní konference podle palestinského vyjednávače nevyřeší vše

Očekávání před nadcházející blízkovýchodní konferencí by neměla být příliš vysoká. Prohlásil to palestinský vyjednávač Sáib Irikát po schůzce prezidenta Mahmúda Abbáse s izraelský premiérem Ehudem Olmertem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mahmúd Abbás a Ehud Olmert | Zdroj: ČTK

"Vznik prozatímního palestinského státu není aktuální," uvedl vyjednávač. Velká část jednání Ehuda Olmerta a Mahmúda Abbáse ale proběhla mezi čtyřma očima. Soustředili se na vymezení rozdílů ve sporných bodech.

Sáib Irikát také uvedl, že se obě strany snaží o mír, ale že Palestinci jej nechtějí dosáhnout za každou cenu. Uvedl rámec: rezoluce OSN, mírový návrh Ligy arabských států, tedy úplnou normalizaci vztahů za vrácení všech okupovaných území a takzvanou Cestovní mapu.

Jak uvedla televize Al-Džazíra podle Irikáta ani jedna strana zatím neobdržela pozvání na blízkovýchodní konferenci, začínají se ale objevovat informace, že by měla proběhnout v listopadu tohoto roku.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme