Blízkovýchodní násilí - 38 raněných

Násilí mezi Izraelci a Palestinci, které dnes pokračovalo v pásmu Gazy a na palestinských autonomních územích, si vyžádalo 38 raněných. Podle izraelských zdrojů by se premiér Ehud Barak měl koncem příštího týdne sejít v USA s americkým prezidentem Billem Clintonem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Schůzka se má odehrát den nebo dva po setkání Clintona s palestinským předákem Jásirem Arafatem. To bylo původně plánováno na 9. listopadu. Arafat se chce ale ten den zúčastnit přípravy na summit Organizace islámské konference v Dauhá. Palestinská samospráva má termín schůzky s Clintonem upřesnit do 24 hodin.

Násilnosti dnes pokračovaly v Hebronu na západním břehu, kde bylo zraněno osm Palestinců. Je mezi nimi 13letá dívka zasažená izraelskými vojáky od hlavy gumovým projektilem. Deset Palestinců bylo se zraněními ošetřeno v Betlému a 20 utrpělo zranění v potyčce u palestinského uprchlického tábora Búrajdž v pásmu Gazy.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme