Blízkovýchodní příměří v nedohlednu

Izraelsko-palestinské příměří ohrožuje další série násilných střetů. Vyslanec OSN pro Blízký východ Terje Roed-Larsen vyjádřil pochybnosti o tom, že klid zbraní vydrží delší dobu. Odpoledne byl nedaleko města Tulkarm zabit jeden Izraelec.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

K usmrcení izraelského občana došlo na izraelském území, když na jeho automobil zahájili Palestinci palbu. Izraelský premiér Ariel Šaron dnes řekl, že dokud nebude v zemi panovat úplné příměří, žádná jednání s palestinskými představiteli nezačnou. Izraelská veřejnost je stále ještě pod vlivem účinku dvou explozí, ke kterým došlo dnes ráno ve městě Jehuda nedaleko tel Avivu. Při incidentu sioce nedošlo k vážnějším zraněním, ale výbuchy vyvolalay strach a nejistotu, že k útoku může dojít kdykoli a na jakémkoli místě. Frustrace a hněv panují také mezi Palestinci. Ti dnes pohřbili oběti včerejšího izraelského atentátu na tři aktivisty hnutí islámského Džihádu. Prezident palestinské autonomie Jásir Arafat řekl, že útok byl odsouzeníhodným porušením příměří.

Markéta Kaclová, Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme