Blízký Východ - 15 zraněných

Střelba izraelských tanků na město Rafáh na jihu pásma Gazy zranila 15 Palestinců, z toho dva těžce. Izraelci zahájili palbu poté, co nedaleko jejich hlídky vybuchla přinejmenším jedna nálož. Informovaly o tom nemocniční zdroje. Podle izraelského vojenského rozhlasu jedna nebo dvě nálože explodovaly nedaleko židovské osady Morag u Rafáhu, když tam jela hlídka izraelské armády. Při útoku nebyl nikdo zabit ani zraněn.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Svědkové z Rafáhu řekli, že po výbuších izraelské tanky zahájily palbu na oblasti kontrolované Palestinci. Podle lékařských zdrojů 15 Palestinců zasáhly střepiny granátů a kulky a dva z nich jsou ve vážném stavu. Palestinský zdroj uvedl, že izraelská armáda v pondělí večer ostřelovala několik oblastí v pásmu Gazy a zranila šest osob.

Armáda údajně střílela i na palestinskou vesnici Bajt Džalá odvetou za palestinskou střelbu na židovskou osadu Gilo, ležící na okraji Jeruzaléma. Izraelský premiér Ehud Barak prohlásil, že u příležitosti muslimského postního měsíce ramadánu je připraven zrušit některá omezení uvalená na Palestince. Neřekl, jaká konkrétní opatření by mohl přijmout. Ramadán začal na palestinských územích včera.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme