Blízký Východ: dva mrtví Palestinci

Izraelští vojáci dnes na okraji města Tulkarm na západním břehu Jordánu zastřelili jednoho Palestince. Další podlehl svým zraněním po potyčce s vojáky. Informovaly o tom palestinské nemocniční zdroje. Armáda včera stáhla obrněná vozidla z Karní v souvislosti s uplatněním izraelsko-palestinské dohody o ukončení násilností, uzavřené včera časně ráno.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pětadvacetiletý Chalíl Barud zemřel poté, co ho během střetů u stanoviště izraelské armády zasáhla na hrudi kulka. Osmnáctiletý Mahmúd Džalíl nepřežil střelná zranění, byť se ho ujali lékaři. Bilance obětí, většinou Palestinců, tak stoupla na nejméně 170.

Potyčky mezi Palestinci házejícími kameny a izraelskými vojáky propukly také v Hebronu na západním břehu Jordánu. Agentura AFP sdělila, že izraelské ozbrojené síly dnes opět vyslaly tanky k přechodu Karní mezi Izraelem a pásmem Gazy, odkud je stáhly ve čtvrtek. Po střetech mezi palestinskými demonstranty a izraelskými vojáky dva tanky a několik obrněných džípů zaujalo postavení u přechodu.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme