Blokáda hranic bude zřejmě delší

Rakouští odpůrci jaderné elektrárny Temelín chtějí blokovat hraniční přechody z Horních Rakous do jižních Čech déle, než se původně plánovalo. Jak uvedl Manfred Doppler z rakousko-českého protiatomového výboru agentuře APA, hranice budou uzavřeny do čtvrteční 20. hodiny. Doppler zároveň doplnil, že o povolení budou požádány příslušné okresní správy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Prodloužením hraniční blokády chceme signalizovat České republice, že se nepoddáme diktátu českého premiéra Miloše Zemana, prohlásil Doppler. Ukončení nebo případné přerušení blokády bude podle něho definitivně oznámeno ve čtvrtek, aby nebyly ohroženy bilaterální rozhovory mezi Zemanem a rakouským kancléřem Wolfgangem Schüsselem. Pokud k dialogu nedojde, nebude to naše vina, tvrdil Doppler.

Současně upozornil, že požadavky demonstrantů zůstávají v platnosti. Jsou to rozsáhlá zkouška vlivu jaderné elektrárny na životní prostředí, zastavení reaktoru a přestávka na rozmyšlení a vyjasnění „hospodářských otázek týkajících se dumpingu.

Na Dopplerovo prohlášení reagoval v Nedělní partii TV Prima premiér Miloš Zeman, který zopakoval, že pokud blokády česko-rakouských přechodů neskončí do pondělního večera, nevidí důvod k pokračování rozhovorů s rakouským spolkovým kancléřem Wolfgangem Schüsselem o jaderné elektrárně Temelín.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme