Blokáda Inntalské dálnice v Rakousku dopravu příliš nezkomplikovala

Blokáda Inntalské dálnice A12 v Rakousku skončila těsně před polednem. Proti zpoplatnění tohoto hlavního tahu se protestovalo na rakouské i bavorské straně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolony čekají na řidiče na řadě hlavních tahů v celé Evropě. Na snímku dálnice A7 u tunelu Fourvière u francouzského Lyonu | Zdroj: Reuters

Více než tisíc účastníků demonstrace se v klidu rozešlo. Lidé pochodovali po dálnici, jejich protest skončil. Dokonce ani nedošlo k mimořádně velkým dopravním problémům. Policie odkláněla provoz na hlavní silnice v okolí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Blokádu dálnice sledovala Marie Woodhamsová

Oproti předpovědím se ani nevytvořily velké dopravní kolony. Většina řidičů, kteří v tomto úseku jezdí hlavně do vysokohorských oblastí v Tyrolsku, asi vyčkává, až začne hlavní zimní sezona.

Účastníci dnešní blokády inntalské dálnice se ale obávají, že jejich požadavek na zachování vžitého pravidla volného průjezdu na dálnici u Kufsteinu, nebude ze strany rakouského ministra dopravy vyslyšen.

Na Inntalské dálnici v Rakousku protestují řidiči. Chtějí bezplatný průjezd

Číst článek

Marie Woodhamsová, mkp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme