Blokáda ukrajinské vlády se podařila

Stoupenci Viktora Juščenka - vítěze nedělních prezidentských voleb na Ukrajině - dnes ráno zabránili zasedání kabinetu v čele s premiérem a poraženým kandidátem Viktorem Janukovyčem. Ten svou prohru odmítá uznat. Blokáda v poledne oficiálně skončila, před budovou stálo ještě několik desítek lidí. Hlídali, aby si to premiér ještě nerozmyslel a nechtěl se vrátit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Viktor Janukovyč | Zdroj: ČTK

Zasedání vlády mělo začít v 10 hodin místního času. V té době zablokovalo vchody do Úřadu vlády několik set lidí s oranžovými prapory. Měli příkaz nepustit do úřadu premiéra Viktora Janukovyče, ministry a jejich náměstky. Ostatní pracovníky aparátu vlády pouštěli bez problémů. Premiér a jeho ministři se nakonec dostali do budovy zadním vchodem, ovšem nikoli proto, aby zasedla vláda, ale proto, že se tam konalo poslední rozloučení s ministrem dopravy, který v pondělí spáchal sebevraždu. Dnes má pohřeb.

Markéta Kaclová, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme