Blokáda ukrajinské vlády se podařila

Stoupenci Viktora Juščenka - vítěze nedělních prezidentských voleb na Ukrajině - dnes ráno zabránili zasedání kabinetu v čele s premiérem a poraženým kandidátem Viktorem Janukovyčem. Ten svou prohru odmítá uznat. Blokáda v poledne oficiálně skončila, před budovou stálo ještě několik desítek lidí. Hlídali, aby si to premiér ještě nerozmyslel a nechtěl se vrátit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Viktor Janukovyč | Foto: ČTK/AP

Zasedání vlády mělo začít v 10 hodin místního času. V té době zablokovalo vchody do Úřadu vlády několik set lidí s oranžovými prapory. Měli příkaz nepustit do úřadu premiéra Viktora Janukovyče, ministry a jejich náměstky. Ostatní pracovníky aparátu vlády pouštěli bez problémů. Premiér a jeho ministři se nakonec dostali do budovy zadním vchodem, ovšem nikoli proto, aby zasedla vláda, ale proto, že se tam konalo poslední rozloučení s ministrem dopravy, který v pondělí spáchal sebevraždu. Dnes má pohřeb.

Markéta Kaclová, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme