Blokády rafinérií u Seveřanů - barcelonský přístav v obležení

Autodopravci a automobilisté v Norsku a Finsku zahájili ráno blokády ropných terminálů a rafinérií. Píše to agentura AFP. Seveřané se tak připojili k již odeznívajícím protestům v západní Evropě proti vysokým cenám benzínu a nafty. Ty se nelíbí ani španělským rybářům, kteří svými loděmi blokují barcelonský přístav.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Norsku je zablokováno 11 hlavních ropných terminálů v přístavech na jihu a západě země. Stovky kamiónů zatarasily přístup k přístavním terminálům v Oslu, Fredrikstadu, Tönsbergu a Stavengeru na jihu a ke dvěma terminálům a rafinérii Mongstad blízko Bergenu na západě Norska. Představitelé ropných společností stejně jako demonstranti ale ujišťují, že vývoz ropy z Norska, které je jedním z jejích největších exportérů na světě, nebude protestními akcemi narušen.

Ve Finsku zablokovaly desítky kamiónů přístup k rafinérii Porvoo na jihu země. Podle Federace finských dopravců (FTF) jde zatím o spontánní akci, do které FTF není zapojena.

Proti vysokým cenám pohonných hmot je namířena i akce španělských rybářů. Ti svými čluny zablokovali přístav v Barceloně a není cesty ani dovnitř ani ven. Správa přístavu s rybáři vyjednává.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme