Blokády v Budapešti odboráři místy přerušili kvůli smogu

Stovky řidičů se po celém Maďarsku zapojily do protestní akce odborářů. Auta blokují polovinu vozovky a výrazně tak zpomalují dopravu. Nejvážnější situace je v hlavním městě, kde navíc dnes úřady vyhlásily smogový alarm.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kunsthalle v Budapešti | Foto: Gregor Martin Papucsek

Budapešť se dnes stala jednou velkou dopravní zácpou. Hlavní dopravní trasy se po poledni zcela ucpaly. Podobná situace ale trvá už od rána, kdy protest začal.

Lze si to představit tak, jako když se seřadí deset, dvacet, padesát aut v krajním pruhu silnice, což výrazně zpomalí celou dopravu. Takových míst bylo po celém Maďarsko na šest set.

V hlavním městě vzhledem ke smogovému alarmu zrušili protest na třech velkých křižovatkách, přestože vzniklo podezření, že alarm vyhlásili právě proto, aby zabránili protestům.

Nejnověji se rozšířila informace, že v protestům by měli pokračovat i zítra odboráři, kteří jsou nespokojení s novým zákoníkem práce.

Gregor Martin Papucsek, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme