Varovné světlo a automatický systém. Boeing plánuje po haváriích 737 MAX nové bezpečnostní prvky

Společnost Boeing nainstaluje do svých letounů typu 737 MAX nové bezpečnostní prvky. Napsal to britský deník Financial Times. Stroje jsou v současnosti cílem vyšetřování kvůli dvěma nehodám za posledního půl roku, při kterých zemřelo téměř 350 lidí. Boeing zatím zprávu nekomentoval.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stroje Boeing 737 MAX nesmějí létat | Foto: Jason Redmond | Zdroj: Reuters

Novým opatřením má být podle Financial Times varovné světlo, které piloty upozorní na poruchu klíčových senzorů. Boeingy 737 Max 8 a 9 mají nový automatický systém, který má zabránit ztrátě letové výšky.

„Aby piloti měli usnadněnou práci tak se jim automaticky přestaví ten stabilizátor ve smyslu ‚těžký na hlavu‘ (poloha ovladače, pozn. red.), aby nemuseli působit tak velkou silou,“ popsal Radiožurnálu letecký expert Ladislav Keller.

Systém pak letadlo tlačí směrem dolů. To se podle indonéských vyšetřovatelů stalo stroji, který loni v říjnu spadl nedaleko Jakarty. Piloti podle záznamů z kabiny hledali řešení v manuálu. Radu v příručce ale nenašli.

Ladislav Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme