Kvůli haváriím letadel 737 MAX bude šéf Boeingu vypovídat před americkým kongresem

Generální ředitel amerického výrobce letadel Boeing Dennis Muilenburg bude 30. října vypovídat v Kongresu o letadlech 737 MAX, která jsou po dvou nehodách odstavena z provozu. Oznámil to sněmovní výbor pro dopravu a infrastrukturu a firma. Při haváriích přišlo o život 346 osob.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf americké společnosti Boeing Dennis Muilenburg | Foto: Jim Young | Zdroj: Reuters

Kromě Muilenburga se slyšení účastní také hlavní inženýr divize komerčních letadel John Hamilton a hlavní pilotka letadel 737 Jennifer Hendersonová.

„Budeme nadále spolupracovat s Kongresem a regulátory, protože se zaměřujeme na bezpečný návrat letadel MAX do provozu,“ uvedl Boeing v prohlášení. Dodal, že poskytl výboru více než 300 000 stran dokumentů.

Boeing vyplatí odškodné rodinám obětí nehod stroje 737 MAX v Etiopii a Indonésii

Číst článek

Podle zdrojů agentury Reuters by měl Muilenburg příští měsíc přijít také před senátní výbor pro obchod. Boeing však informaci nepotvrdil.

Letadla 737 MAX, která jsou nejprodávanějším modelem Boeingu, byla po celém světě odstavena z provozu v březnu. Důvodem byly dvě tragické nehody. Úřady nyní zkoumají software, který je za potíže zodpovědný.

Zatím není jasné, kdy Boeing uskuteční důležitý certifikační zkušební let, který je potřebný předtím, než úřad Federální úřad pro letectví (FAA) povolí letadlu návrat do provozu. Společnost uvedla, že doufá, že se jí podaří obnovit lety na počátku čtvrtého čtvrtletí. FAA minulý týden oznámil, že po testovacím letu bude potřebovat ještě měsíc, než povolí obnovení letů, napsala agentura Reuters.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme