Podezřelý ze střelby v nákupním centru v Idahu zemřel. Muž měl dříve problém s ochrankou

V americkém státě Idaho zemřel muž, jenž podle policie předtím střílel v nákupním středisku ve městě Boise. Informovala o tom ve středu agentura Reuters. Střelba si v pondělí vyžádala dva mrtvé a několik zraněných. Podezřelý z rozpoutání krveprolití o den později zemřel na následky zranění, uvedla policie.

Boise Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Střelba v nákupním centru v americkém státě Idaho | Foto: Shannon Stapleton | Zdroj: Reuters

Vyšetřovatelé zatím nevědí, zda byla jeho zranění důsledkem přestřelky s policií na místě činu, nebo si je způsobil sám předtím, než ho bezpečnostní složky zadržely, sdělil policejní šéf Ryan Lee.

Dva lidé zemřeli po střelbě v nákupním centru v americkém Boise. Čtyři lidé jsou zranění

Číst článek

Policisté podezřelého mezitím identifikovali jako sedmadvacetiletého Jacoba Bergquista, jenž žil v Boise, hlavním městě státu Idaho.

Motiv střelby je stále předmětem vyšetřování. Podle Leea se podezřelý v minulosti dostal do slovních střetů s ochrankou obchodního centra a s policií kvůli nevhodnému chování.

Muž oděný do oblečení černé barvy začal v pondělí střílet v obchodním centru, poté z budovy utekl, popsala ve středu agentura Reuters. Policisté ho posléze zadrželi.

Při střelbě zemřeli dva muži včetně člena ochranky. Dalších několik lidí, mezi nimi i policista, utrpěli zranění. Jedna z žen byla zraněna venku ve svém autě, zřejmě v době, kdy se mezi útočníkem a policisty rozpoutala přestřelka.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme