Boj drogových gangů v Marseille začal těsně před příjezdem premiéra

V severní části Marseille vypukla otevřená válka mezi dvěma gangy o kontrolu překladiště drog. Tento konflikt je dokladem toho, jak problematický je život v některých částech města. Paradoxně se však zločinnost v posledních letech snížila a samotný premiér Manuel Valls přijel do Marseille pochválit bezpečnost složky za jejich práci. Nevybral si však zrovna nejlepší den.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzský premiér Manuel Valls reagoval v Marseille na tamní boj drogových gangů | Foto: Reuters

Čtyřicetiletá žena vypadá bezradně, má strach o svého syna. Před chvílí jí ředitel mateřské školy oznámil, že děti zůstávají uvnitř a zatím není jisté, kdy si je budou moci rodiče vyzvednout.

„Přišel jsem pro syna tak jako každý den, v poledne ho vyzvedávám na oběd, po obědě se vrací na druhou část vyučování,“ říká rozrušený otec před zavřenou školou.

Ve čtvrti Castellane zavřely školy a mateřské školky poté, co se po ulicích začali pohybovat muži v kuklách a s kalašnikovy přes rameno. Střelba, která se začala ozývat v dopoledních hodinách, byla spíše předzvěstí chystané bitky dvou klanů o překladiště drog.

Přehrát

00:00 / 00:00

Otevřený boj drogových gangů v Marseille poznamenal i tamní návštěvu premiéra, informuje Jan Šmíd

Policisté přivolaní zděšenými obyvateli čtvrti zdálky přihlíželi, když se přiblížil policejní vůz se samotným policejním ředitelem, jeden z členů drogové bandy na něj zahájil střelbu.

Nikdo nebyl zraněn, ale řidič vozu musel hledat úkryt na zemi.

„V celém městě došlo k poklesu zločinnosti, ale to, co se děje ve čtvrti Castellane, ukazuje, že nás ve snaze o zlepšení situace v problémových částech města, čeká ještě hodně práce,“ prohlásil premiér Manuel Valls, který do Marseille dorazil snad symbolicky jen chvíli po této válce gangů.

V Marseille vypukla přestřelka gangů, zasahovala stovka policistů

Číst článek


Zvětšit mapu

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme