Boj o berlínské Centrum proti vyháněním se dál vyostřuje

Stále většímu tlaku čelí německá kancléřka Angela Merkelová ohledně obsazení nadační rady berlínského Centra proti vyháněním. Polsko totiž ostře protestuje proti nominaci kontroverzní šéfky Svazu vyhnanců Eriky Steinbachové. V kruzích křesťansko-demokratické CDU naopak Steinbachová získává stále větší podporu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Erika Steinbachová | Foto: Bundestag.de

Ve prospěch Eriky Steinbachové intervenoval dokonce předseda Spolkového sněmu Norbert Lammert. Ten označil za "unfair" způsob, jakým je na polské straně šéfka Svazu vyhnanců démonizovaná.

Napřímo se Steinbachové zastal taky vlivný místopředseda CDU Christian Wulff. Podle něj by nepřítomnost jeho stranické kolegyně v nadační radě centra leda posílila německou krajní pravici. I další křesťansko-demokratičtí politici mají pocit, že se obvinění předsedkyně ústřední organizace vysídlenců z historického revanšismu nezakládají na pravdě.

Podle německých médií se ale zároveň uvnitř CDU i samotného Svazu vyhnanců zvažuje varianta "důstojného"stažení kandidatury Steinbachové na křeslo v nadační radě.

Přečtěte si také:
Šéfka Svazu vyhnanců Erika Steinbachová rozčeřila vodu na německé politické scéně
Sudetští Němci trvají na přítomnost Steinbachové ve vysídleneckém centru
Z vydírání obvinila polskou vládu šéfka Svazu vyhnanců Steinbachová
Soud zakázal fotomontáž se šéfkou německého Svazu vyhnanců
Rozhovor s předsedkyní Svazu vyhnanců Erikou Steinbachovou

Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme