Boj o prezidentskou nominaci rozděluje americké republikány

Američtí republikáni na sebe nevybíravě útočí. Před zítřejšími veledůležitými prezidentskými primárkami v New Hampshire přiostřili rétoriku. Terčem útoků se stal hlavně favorizovaný uchazeč o nominaci Mitt Romney.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mitt Romney a jeho žena Ann v New Hampshire | Zdroj: Reuters

Poslední televizní debatě republikánských kandidátů nebylo místy ani rozumět. To když se do sebe pustili bývalý guvernér Massachusetts Mitt Romney a někdejší senátor z Pensylvánie Rick Santorum, který je teď považovaný za jeho nejvážnějšího soka.

Pozadu v útocích na Romneyho ale nezaostávali ani jiní kandidáti. Například Newt Gingrich ho obvinil, že vede svatouškovské řeči, ale přitom je obyčejný kariérní politik s nevalnými výsledky.

I přes podobné výpady zůstává ale pro zítřejší primárky v New Hampshire Mitt Romney podle všech průzkumů jednoznačným favoritem.

Primárky v malém New Hampshire jsou jedním ze dvou nejdůležitějších testů kandidátů. Od těchto voleb se čeká, že pročistí kandidátské pole a ty nejslabší přiměje k odstoupení.

Igor Maňour, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme