Boj proti terorismu se stal hlavním tématem summitu G20 v Turecku

Obrana proti terorismu je hlavním tématem schůzky dvaceti hospodářsky nejsilnějších zemí planety. V turecké Antalyi debatují také o tom, jak řešit příčiny velké migrační vlny, která zachvátila Evropu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Summit lídrů dvacítky velkých světových ekonomik, takzvané G20, v Turecku | Zdroj: ČTK

„Ze summitu zemí G20 vysíláme jasný signál, že jsme silnější než jakákoli forma terorismu,“ prohlásila německá kancléřka Angela Merkelová.

Nalezení viníků teroristických útoků je podle ní důležité pro příbuzné obětí, pro bezpečnost Evropy i pro ty, kteří před terorem a válkou prchají. Je ale také třeba řešit důvody migrace a uprchlické krize.

„Klíčové je zabezpečení vnějších hranic Evropské unie. Nezákonnost je třeba co nejdříve nahradit právním pořádkem. Máme pro to podporu nejen jako Němci, ale i jako Evropané,“ uvedla Merkelová.

Evropská unie a Turecko na summitu prosazují, aby se uprchlická krize brala jako globální problém a podílely se na něm finančně třeba i Rusko, Indie nebo Čína.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme