Boj se SARS komplikují na Tchajwanu bezdomovci

Na Tchajwanu komplikují boj s nemocí SARS bezdomovci a lidé porušující karanténu. V hlavním městě Tajpeji byli do nemocnice převezeni dva bezdomovci nakažení SARS, místní úřady vyzvaly občany k důkladnější desinfekci domácností. Vláda chce také přísně trestat všechny, kteří nedodržují domácí karanténu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

laborantka

Postiženou oblastí je hlavně čtvrť Wanhua, kde se oba bezdomovci pohybovali. Obavy panují hlavně kvůli tomu, že ve Wanhua se nachází jedna z největších pamětihodností Tajpeje, buddhistický chrám Lungshan, který navštěvují tisíce domácích i zahraničních návštěvníků. Radnice v metropoli proto žádá každého, kdo v okolí chrámu pobýval od 30. dubna a má zvýšenou teplotu či kašel, ať neprodleně zavolá na tísňovou linku. Policejní eskorta ho následně odveze do nemocnice. Nikdo by údajně neměl vyhledávat lékařskou pomoc sám. Sociální pracovníci už začali v minulých dnech roznášet bezdomovcům potravinové balíčky, aby snížili riziko nákazy, jak ale varoval starosta Tajpeje Ma, nikdo nemůže kontrolovat všechny bezdomovce v metropoli.

Markéta Kaclová, Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme