Boje v Sýrii pokračují. Rebelové prý u Damašku sestřelili armádní vrtulník

V Damašku i Aleppu pokračují ostré boje mezi povstalci a syrskou armádou. Nedaleko hlavního města se dnes zřítil armádní vrtulník. Bez bližších podrobností to uvedla syrská státní televize. Podle opozice ho ale sestřelili její bojovníci. V Nizozemsku se kvůli situaci v Sýrii schází zástupci zemí skupiny Přátelé Sýrie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Syrští rebelové svádějí boje s vládními jednotkami u města Aleppo | Zdroj: ČTK

Boje mezi armádou a povstalci v syrském hlavním městě byly v posledních dnech velmi intenzivní, ale armáda ani opozice nedosáhly žádných větších úspěchů. Těžké boje probíhají také na severu země v Aleppu. V obou městech podle aktivistů syrská armáda zabíjela civilisty.

Syrští rebelové už ovládají tři ze sedmi hlavních přechodů do Turecka. Z jižních částí Damašku se ale začali stahovat. Podle velitelů nejsou povstalci schopni dlouhodobě čelit početní a materiální převaze syrské armády. Soustřeďují se proto stále hlavně na přepadové akce.

Včera zemřelo při bojích v Sýrii na 170 lidí, což je v posledních týdnech obvyklý počet. Celkový počet obětí se oficiálně odhaduje na 27 tisíc, skutečná čísla ale mohou být výrazně vyšší.

K vážné situaci v Sýrii se dnes v Nizozemsku schází skupina Přátel Sýrie, zemí podporujících opozici. Podle generálního tajemníka OSN Pan Ki-muna je ale ukončení konfliktu v nedohlednu. Obě strany jsou údajně odhodlány dospět konce jedině vojenskými prostředky.

Silvie Třeslínová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme