Bojíte se zmrzlých chodníků? Po ledu choďte jako tučňáci, radí Němcům lékaři

UVNITŘ VIDEO. Německá asociace ortopedů a úrazových chirurgů na svých stránkách zveřejnila rady, jak se v chladném počasí pohybovat na ledu. Trikem proti úrazům je podle lékařů chůze inspirovaná tučňáky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Leták lékařské asociace s radou, jak se pohybovat na ledu.

Leták lékařské asociace s radou, jak se pohybovat na ledu. | Foto: DGOU

Lékaře k článku přimělo ochlazující se počasí a spolu s ním i očekávaný nárůst úrazů chodců. „Chůze tučňáka je jednoduchá metoda, jak bezpečně chodit po zmrzlé zemi a zabránit pádu,“ řekl v prohlášení generální tajemník asociace Dr. Reinhard Hoffmann.

Technika podle něj spočívá v náklonu dopředu a přenášení váhy na přední nohu místo obou končetin rovnoměrně. Důležité je zároveň došlapovat celou plochou chodidla namířeného mírně na venkovní stranu. Tradiční chůze, která zatěžuje obě nohy stejně, podle lékařů zvyšuje na ledu riziko pádu.

Agentura Reuters, která informaci přinesla, připomenula, že berlínské úřady čelily v roce 2014 kritice poté, co nenechaly posypat ulice navzdory varováním meteorologů před náledím. Výsledkem bylo více než 750 úrazů.

Asociace ke zprávě vydala i leták, kterým se veřejnost může inspirovat.

moš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme