Radikálové z Boko Haram v Nigérii povraždili v den voleb 43 zemědělců

Islámští radikálové ze skupiny Boko Haram zabili na severu Nigérie 43 místních farmářů. Oznámila to agentura AFP s tím, že v sobotu se v této oblasti konaly místní volby, které byly první od zahájení boje islámských radikálů v roce 2009.

Borno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nigerijský vojenský konvoj na cestě do Bamy (archivní foto z roku 2016) | Foto: Afolabi Sotunde | Zdroj: Reuters

„Našli jsme těla 43 lidí, všichni byli uškrceni. Bylo tam také šest těžce raněných,“ sdělil Babakura Kolo z místní domobrany.

Incident se stal ve státě Borno na severovýchodě Nigérie, kde Boko Haram působí. „Bezpochyby je to práce Boko Haram, která tam bojuje a často útočí na farmáře,“ dodal Kolo.

Při útoku na armádní konvoj zemřelo v Nigérii nejméně 35 vojáků, dalších 30 se stále pohřešuje

Číst článek

Radikálové zaútočili na lidi pracující na rýžovém poli asi deset kilometrů od střediska Borna, města Maiduguri. V říjnu tam bylo podobně pobito na polích 22 lidí.

V Bornu v sobotu lidé volili zástupce do regionálních rad. Tyto volby byly od roku 2009 několikrát kvůli násilí odloženy. Kromě Boko Haram region ohrožuje také organizace, která se nazývá Islámský stát v provincii Západní Afrika. Obě skupiny nyní kontrolují část státu Borno.

Od roku 2009, kdy začaly ozbrojené útoky, uprchly z domovů podle odhadů dva miliony lidí a o život přišlo 36 tisíc osob. Cílem islámských radikálů je ustavit muslimský stát založený na islámském právu šaría.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme