Bolívie hostí alternativní klimatický summit

V Bolívii dnes začne alternativní klimatická konference. Právě tato jihoamerická země byla jednou z těch, které kritizovaly dohodu o boji proti klimatickým změnám, uzavřenou vloni v prosinci v Kodani a nakonec se k ní nepřipojily. Neochrání prý totiž obyvatele planety před negativními následky vypouštění skleníkových plynů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klimatické změny (Ilustrační foto) | Foto: NASA

Do bolivijské Cochabamby se sjíždějí vědci, vládní delegace, ekologičtí aktivisté, ale také indiánští náčelníci a stařešinové původních kmenů i holywoodské hvězdy. Celkem jich organizátoři setkání nazvaného Lidová světová konference o klimatických změnách a právech Matky Země čekají až 20 tisíc.

Bolivijský prezident Evo Morales si od alternativního summitu slibuje odpověď na to, jak si dvě miliardy lidí z rozvojových zemí představují boj proti globálnímu oteplování a jeho projevům. Řada malých a chudých států totiž po prosincové klimatické konferenci namítala, že jejich hlas v Kodani zcela zapadl a dohoda nepřinutí velké znečišťovatale atmosféry, aby přijali odpovědnost za své činy.

David Koubek, Renata Mňuková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme