Mexiko udělilo bývalému bolivijskému prezidentovi azyl. Zatím ale není jasné, kde se Morales nachází

Mexiko udělilo azyl bývalému bolivijskému prezidentu Evu Moralesovi, oznámil v pondělí podle agentury Reuters mexický ministr zahraničí. Morales odstoupil z funkce v neděli po vlně protestů. Po jeho rezignaci složili funkce i viceprezident a předsedové obou komor parlamentu.

Mexiko Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bolívijský prezident Evo Morales

Bolívijský prezident Evo Morales | Foto: Carlos Garcia Rawlins | Zdroj: Reuters

„Budeme informovat bolivijské ministerstvo zahraničí, že podle mezinárodního práva by měl mít Morales zajištěn volný průchod,“ řekl mexický ministr zahraničí Marcelo Ebrard novinářům. O udělení azylu podle něj Mexiko již informovalo i Organizaci amerických států.

Bolívie je bez nejvyšších ústavních činitelů. Po prezidentu Moralesovi odstoupil také premiér

Číst článek

Kde se teď Morales nachází, není jasné. Šéf mexické diplomacie rovněž neupřesnil, zda exprezident o azyl požádal na půdě mexického velvyslanectví či v rezidenci velvyslance v bolivijské metropoli La Paz, jako to již dříve učinili někteří bolivijští politici.

V Bolívii se už tři týdny odehrávají střety Moralesových příznivců a odpůrců, které si vyžádaly několik mrtvých a na 400 zraněných. Nepokoje vypukly kvůli výsledkům prezidentských voleb, v nichž podle volebního soudu zvítězil už v prvním kole Morales; opozice i Organizace amerických států volby označily za zmanipulované.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme