Brazilský prezident se snaží omezit mazání příspěvků na sítích. Provozovatelé to musí řádně vysvětlit

Brazilský prezident Jair Bolsonaro vydal výnos, kterým chce ztížit mazání příspěvků a účtů ze strany provozovatelů sociálních sítí. Před smazáním příspěvku či účtu by provozovatelé měli uživateli řádně vysvětlit, proč chtějí k opatření přistoupit. Podle serveru BBC News ale není příliš jasné, jak bude nová norma v praxi fungovat.

Brasília Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brazilský prezident Jair Bolsonaro

Brazilský prezident Jair Bolsonaro | Foto: Adriano Machado | Zdroj: Reuters

Bolsonaro uvedl, že nový výnos přijal, aby ochránil svobodu slova. V uplynulých měsících sociální sítě, například Youtube či Facebook, smazaly řadu obsahů zveřejněných prezidentem či jeho příznivci.

Facebook dohlíží na příspěvky o sporu Izraele a Gazy, vytvořil kvůli tomu zvláštní tým kontrolorů

Číst článek

Často se jednalo o videa či jiné příspěvky, které obsahovaly neověřené informace o epidemii covidu-19. Nová pravidla se budou stahovat jen na velké sociální sítě, které mají v Brazílii alespoň deset milionů uživatel.

Politická atmosféra je v Brazílii více dní napjatá. Na úterý, kdy se Brazílii slaví Den nezávislosti, sympatizanti prezidenta a krajněpravicové skupiny svolaly do hlavního města demonstrace před soudy, které Bolsonara vyšetřují, a parlamentem.

Bolsonaro tvrdí, že ho přijde podpořit obrovský počet lidí. Odpůrci Bolsonara říkají, že prezident skrze tato shromáždění podkopává demokratické instituce v zemi. Kritici Bolsonara se v úterý rovněž chystají vyjít do ulic.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme