Brazilský prezident se snaží omezit mazání příspěvků na sítích. Provozovatelé to musí řádně vysvětlit

Brazilský prezident Jair Bolsonaro vydal výnos, kterým chce ztížit mazání příspěvků a účtů ze strany provozovatelů sociálních sítí. Před smazáním příspěvku či účtu by provozovatelé měli uživateli řádně vysvětlit, proč chtějí k opatření přistoupit. Podle serveru BBC News ale není příliš jasné, jak bude nová norma v praxi fungovat.

Brasília Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brazilský prezident Jair Bolsonaro | Foto: Adriano Machado | Zdroj: Reuters

Bolsonaro uvedl, že nový výnos přijal, aby ochránil svobodu slova. V uplynulých měsících sociální sítě, například Youtube či Facebook, smazaly řadu obsahů zveřejněných prezidentem či jeho příznivci.

Facebook dohlíží na příspěvky o sporu Izraele a Gazy, vytvořil kvůli tomu zvláštní tým kontrolorů

Číst článek

Často se jednalo o videa či jiné příspěvky, které obsahovaly neověřené informace o epidemii covidu-19. Nová pravidla se budou stahovat jen na velké sociální sítě, které mají v Brazílii alespoň deset milionů uživatel.

Politická atmosféra je v Brazílii více dní napjatá. Na úterý, kdy se Brazílii slaví Den nezávislosti, sympatizanti prezidenta a krajněpravicové skupiny svolaly do hlavního města demonstrace před soudy, které Bolsonara vyšetřují, a parlamentem.

Bolsonaro tvrdí, že ho přijde podpořit obrovský počet lidí. Odpůrci Bolsonara říkají, že prezident skrze tato shromáždění podkopává demokratické instituce v zemi. Kritici Bolsonara se v úterý rovněž chystají vyjít do ulic.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme