Bolton: OSN potřebuje americké vedení

Americký "nediplomatický diplomat" John Bolton bude pokračovat v přesvědčování členů Senátu, že mu leží na srdci osud OSN, kde se hodlá stát vyslancem Spojených států. Demokrat John Biden se ale obává, že Bílý dům chce vyslat do New Yorku "slona v porcelánu". Naráží tak na to, že v době, kdy se Washington snaží vylepšit vztahy se světem, nasazuje do světové organizace jednoho ze svých jestřábů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

John Bolton | Zdroj: ČTK

Sekretariát OSN v New Yorku má 38 pater, kdyby jich deset zmizelo, neznamenalo by to vůbec žádný rozdíl, prohlásil John Bolton před deseti lety. Nyní, když chce v sídle světové organizace hájit americké zájmy, senátorům tvrdí, že hodlá spolupracovat s každým na vytvoření silnější a efektivnější světové organizace.

John Bolton se domnívá, že Organizace spojených národů potřebuje americké vedení více než kdy jindy. Z jeho nominace mají obavy zejména země, které nesouhlasí s politikou prezidenta Bushe.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme